Nymburk - Spartak St. Petersburg 74:73
under 148
1,952 / pinnacle
7/10

Spartak jest faworytem tego meczu, w pierwszym meczu zatrzymał Nymburk na 61 "oczkach" (79:61), ostatnio nieźle zaprezentował się w wyjazdowych meczach z głównymi (obok Khimek i CSKA) faworytami VTB: Uniksem i Lietuvosem. Walczył długo o korzystny rezultat i gdyby nie gwizdki (w Wilnie), czy bardzo dobra skuteczność Lietuvosu i Uniksu w rzutach za 3 (trafiali przez ręce, czy nawet z 8-9 m), sprawiłby co najmniej jedną niespodziankę (oba mecze oczywiście wybitnie underowe).

Nymburk ma w tym sezonie ciekawy, nieobliczalny zespół, także imponujący grą w obronie. Wygrał już kilka meczy w Eurocup (m.in. dwa zwycięstwa z Arisem: 64:55 na wyjeździe, 79:71 u siebie), możliwe więc, że wygra i to spotkanie. Ale mecz powinien być toczony w wolnym tempie, bo obie drużyny świetnie wracają do obrony i powinniśmy zobaczyć raczej "błotną", mało efektowną koszykówkę.

2/10

Czarni wracają do Gryfii po serii pięciu wyjazdowych meczów, z których przegrali zresztą trzy ostatnie (we Włocławku, w Sopocie, i w Starogardzie Gdańskim). O pierwszych dwóch porażkach zdecydowała kiepska gra w obronie, i niemoc w ataku (szczególnie w ostatniej kwarcie meczu we Włocławku i w spotkaniu z Polpharmą). W Starogardzie widać już jednak było przebłyski lepszej gry w obronie, zwłaszcza w I połowie, gdy od stanu 2:8 słupszczanie przez prawie 8 minut stracili tylko 2 pkt. i wygrali pierwszą kwartę 18:13. W II połowie Czarni stracili jednak aż 47 pkt., i jeśli chcą dziś wygrać, muszą przede wszystkim bronić.

Tymczasem Kotwica imponuje obroną, z meczu na mecz funkcjonuje ona coraz lepiej. Dzięki temu kołobrzeżanie wygrali cztery z ostatnich pięciu spotkań w lidze. Zatrzymali Turów Zgorzelec na 54 pkt., megaofensywną Siarkę na 62 pkt. (zwycięstwa!), ostatnio ograli Trefl Sopot (64:59), prowadząc w IV kwarcie nawet 14 punktami. Forma podopiecznych Tomasza Mrożka wskazuje, że mogą oni nawet ten dzisiejszy mecz wygrać...